Sīkdatņu izmantošana

Informējam, ka tīmekļa vietnē noonbox.lv tiek izmantotas sīkdatnes, lai varētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un funkcionalitāti, nodrošināt tās darbību. Aicinām zemāk iepazīties ar plašāku informāciju par mūsu vietnē izmantotajām sīkdatnēm.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir sīkas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Firefox, Safari u. c.) saglabā jūsu galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē), lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt. Jūs varat atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm var nebūt iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietnes funkcijas.

Kādas sīkdatnes un kādiem mērķiem mēs izmantojam?

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa ir dažādas sīkdatnes, ko apkopojam un izmantojam šajā tīmekļa vietnē.

Noteikti nepieciešamās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai jūs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos, un mēs – izpildīt jūsu iniciētos pieprasījumus. Šīs sīkdatnes identificē jūsu iekārtu, taču neizpauž jūsu identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt jums nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā vai noskatīties pieprasīto video.

Šīs sīkdatnes tiek glabātas jūsu iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma. Saskaņā ar Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumu noteikti nepieciešamās sīkdatnes izvietojas automātiski. Ja tomēr, izmantojot pārlūkprogrammu nodrošinātās iespējas, jūs izvēlēsieties tās atspējot, ņemiet vērā – tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Funkcionālās sīkdatnes

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras jūsu izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai vēlāk jūs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas jūsu iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā jūs lietojat tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru jūs izvēlaties, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai jūsu iekārtu, taču neizpauž jūsu identitāti.

Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm mūsu vietnē saskaņā ar mūsu norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas, piemēram, Google Analytics, Facebook.

Reklāmas sīkdatnes

Reklāmas (mērķa) sīkdatnes izmantojam, lai apkopotu informāciju par jūsu apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši jūs interesējošus mūsu vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu jūsu izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Parasti šīs sīkdatnes ar mūsu atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google AdWords, Facebook. Reklāmas sīkdatnes jūsu galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot mūsu tīmekļa vietni, jums tika attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tiek izmantotas sīkdatnes. Nospiežot “Pieņemt visu”, jūs apstiprināsiet, ka esat iepazinušies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem mūsu lapā.

Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr ņemiet vērā – ja izvēlēsieties atspējot noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.